יעוץ מס - מידע מקצועי - מידע מקצועי כללי
נכתב על ידי  יעקב אמרז - תוכן שמוכר

לפני הכל! חשוב על כמות הזמן שתוכל להקדיש לעסק. שב, תעשה עצמך חשבון. תניח מהי כמות הזמן שתצטרך להשקיע בעסק בכדי שיצליח, לאחר מכן תחשוב מה כמות הזמן שתוכל להשקיע. תחשוב על כל זה לפני שאתה מתחיל להריץ את העסק, אתה לא רוצה לגלות שאין לך מספיק זמן לנהל אותו לאחר שהשקעת מאמצים בהקמתו.

אם הפעולה הזו עברה בהצלחה, חשוב על אזור בבית שיהיה נוח לך לנהל את העסק ממנו, רצוי מאוד שיהיה מרווח ויספק לך מקום לכל מה שתצטרך.

כמו כן, צור קשר עם העיריה וברר אילו חוקים ותקנות קיימים לסוג העסק שברצונך להתחיל, במקום שברצונך להתחיל אותו. חשוב מאוד לדעת זאת לפני שתתחיל להריץ את העסק, בכדי להימנע מבעיות.

חשוב מהיכן יבוא הכסף להקמתו, הלוואה? מהכיס שלך? משקיעים? אם אפשרי, רצוי להתחיל בקטן, להשתמש בכסף הפרטי שלך ולישון טוב בלילות בלי להיות שקוע בחובות. לאחר מכן אסוף מידע מכל מקום שתוכלו להשיג אותו, קרא ספר שניים שלוש או ארבע. מדריכים, מאמרים, אם יש אפשרות לך להרצאות. תיפגש עם יועץ מט"י.

כתוב תכנית עסקית. קבע יעדים לעסק שלך, כתוב גם את הפעולות שתנקוט על מנת להגיע לאותם היעדים. שב, תחשוב מה אתה מוכר או איזה שרות אתה מספק, ואז תחשוב היכן יהיו הלקוחות הפוטנציאלים שיתעניינו במה שאתה מוכר או מספק. (למשל אם אתה מוכר חולצות למסיבות, קהל היעד שלך הוא נוער, נוער נמצא בביה"ס).

תחשוב כיצד ניתן להגיע לקהל יעד זה (למשל חלוקת פלאיירים מול שערי ביה"ס) כיצד תשיג זאת? כמה הכל יעלה? אל תשמיט פרטים.

פתח חשבון בנק נפרד לעסק שלך, התקשר לבנקים ברר אילו תנאים הם מציעים לך ובחר את הבנק המתאים ביותר לך מבחינת התנאים.

ערוך רשימה של כל מה דרוש לך להתחלתו של העסק, מחשב, ניירות, חשבוניות, הכל. לאחר מכן מחוק מהרשימה כל מה שיש לך, ואת מה שנשאר לך לקנות החשב כהוצאה להתחלת העסק.

עכשיו אתה מוכן להיות הבוס של עצמך, לבלות זמן עם המשפחה, לעבוד מהבית.
 
יש באתר 43 אורחים מחוברים
שיעור המס הגבוה ביותר נובע לדעתי מ...